רוצה להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת עוד היום? השאיר/י פרטים בקליק »»

טיפול באקנה

שתפו אותנו ב – WhatsApp:

נכתב ע"י מגזין פיישל אונליין
נכתב ע"י מגזין פיישל אונליין

מגזין פיישל אונליין מספק את המידע השלם על טיפולי פנים, טיפול במגוון בעיות עור נפוצות ועוד. בנוסף במגזין ניתן להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת ללא עלות דרך השארת פרטים באתר. לייעוץ ללא עלות

תוכן עניינים
טיפול באקנה
מבצע מגזין פיישל אונליין

קבעתם תור לקוסמטיקאית דרך מגזין פיישל אונליין? מגיע לכם 15% הנחה על הטיפול הראשון אצל הקוסמטיקאיות של מגזין פיישל אונליין.

השאירו פרטים עוד היום דרך טפסי הצור קשר באתר

למרות שסביר להניח שהמונח אקנה מוכר לכולם, בעיקר למי שכבר מתעניין בתכשירים המיועדים לשם טיפול באקנה, ננסה קודם לענות על השאלה  מה זה אקנה. אקנה היא מצב המתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים על ידי שומן ותאי עור מתים וכתוצאה מכך נראה על העור נקודות שחורות או פצעונים. מצב זה נפוץ ביותר בקרב בני נוער, אולם עלול להופיע למעשה בכל גיל.

טיפולים באקנה יעילים, אולם מצב זה עלול להיות ממושך, והמטופלים עלולים להרגיש שהפצעונים נרפאים לאט, או שנוספים פצעונים חדשים מיד לאחר שאחרים נעלמים. בהתאם לחומרתה, אקנה עלולה לגרום למצוקה רגשית ולהצטלקות עורית, כך שכדאי להתחיל בטיפול מוקדם ככל האפשר.

לייעוץ עם קוסמטיקאית ללא עלות וללא התחייבות

טיפול באקנה – הצעד הראשון

ניתן להתחיל לטפל באקנה באמצעות תרופות ותכשירים הקיימים בשוק, ללא מרשם רופא. המטרה של הטיפול המוקדם היא לשלוט באקנה, להימנע מצלקות או נזק אחר לעור ולהפוך את הצלקות, אם כבר נוצרו לפחות בולטות. אם לאחר מספר שבועות נראה שהטיפול הראשוני לא מסייע, כדאי לפנות לקוסמטיקאית או מטפל מקצועי אחר שיוכל להמליץ על טיפול באקנה מורכב ויותר.

תרופות מרשם לאקנה פועלות על ידי הפחתת ייצור השומן והנפיחות או על ידי טיפול בזיהום החיידקי שכבר נוצר. גם לאחר טיפול זה, לא תמיד נראות תוצאות מהירות, כך שהתוצאות עלולות להיראות רק לאחר כארבעה עד שמונה שבועות. לפעמים אף ייקח מספר חודשים עד שהפצעונים יתבהרו וייעלמו לגמרי ולפעמים יידרש גם  טיפול בפוסט אקנה.

איך נקבע סוג הטיפול?

ישנם סוגים שונים של טיפול באקנה אשר ייבחרו על פי סוג חומרת האקנה, גיל המטופל ומצב עורו הנוכחי.  כך לדוגמה, ישנם טיפולים אשר דורשים עקביות בשימוש בתכשירים והגעה בתדירות גבוהה לטיפול בחיידק האקנה. יש לקחת בחשבון לפני תחילת הטיפול את המגבלות הקיימות על נשים בהריון ואת הסיכון לתופעות לוואי כמו אדמומיות בפנים לאחר אקנה.

בכל מקרה יש לדבר עם הקוסמטיקאית או המטפל לגבי יתרונות וחסרונות הטיפול, יהיה הטיפול שייבחר אשר יהיה. תוכלו להתייעץ עם מספר גורמים או מדריכים מקצועיים יותר כמו מגזין FACIAL ONLINE. כדי לשפר את יעילות הטיפולים הקונבנציונליים ניתן להיעזר גם בטיפולים משלימים, אלטרנטיביים.

האופציות האלטרנטיבות הקיימות לשם טיפול באקנה

אנשים רבים יכולים למצוא את אחד מהטיפולים הבאים, כמתאימים עבורם:

  • טיפול באור (פוטותרפיה) – ישנם מספר סוגים של טיפולים המבוססים על אור שנוסו בהצלחה מסוימת בכל הנוגע לאקנה. רובם של הטיפולים ידרשו התייעצות עם רופא/קוסמטיקאית , כדי לקבוע את השיטה הטובה ביותר עבורכם, את מקור האור והמינון המדויק המתאים עבור המצב הספציפי.
  • פילינג שטחי – הליך זה משתמש בתמיסה המורכבת מחומצות כגון חומצה סליצילית, חומצה גליקולית. למרות השימוש בחומרים אלו, הטיפול מיועד למצבים של אקנה קל, מכיוון שהוא עשוי רק לשפר מבחינה אסתטית את מראה העור ותוצאותיו לא יימשכו לטווח ארוך.
  • ניקוז – במקרים מסוימים יוכלו המטפלים לנקז החוצה ולהסיר בעדינות את הראשים השחורים, הנקודות השחורות (קומדונים) ונגעים אשר מותר לנקז באופן שלא ישאירו סימן או צלקת. טכניקה זו עשויה לשפר באופן זמני את מראה העור, אך היא גם עלולה לגרום לצלקות לא רצויות.
  • שימוש בתכשירים קוסמטים אנטי דלקתיים – ניתנים על ידי קוסמטיקאית מוסמכת אחרי מבצעת אבחון עור מקצועי ומתאים לסוג האקנה של אותו מטופל.

ההמלצה היא לא להתחיל טיפול באקנה ללא התייעצות קודם לכן עם קוסמטיקאים שיהיו בעלי ניסיון וידע בנושא.

רוצים לקבוע טיפול פנים או להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת עוד היום? השאירו פרטים באתר ואנחנו נדאג לחבר אתכם עם קוסמטיקאית מוסמכת

שאלות ותשובות

אם לאחר מספר טיפולים נראה שסדרת הטיפולים לא עזרה, כדאי לפנות לקוסמטיקאית שוב שתוכל לאבחן את הבעיה הקיימת ולפעול בהתאם למצב. כמובן ניתן גם להתייעץ עם רופא מומחה שיסתכל מנקודת מבטו על המצב.

סוג הטיפול נקבע על פי חומרת האקנה, גיל המטופל ומצב עורו הנוכחי.

חלק מהטיפולים האלטרנטיביים הם טיפול באור, שימוש בפילינג על ידי רופא עור, תכשירים קוסמטים אנטי דלקתיים ועוד

ההמלצה הטובה ביותר לפני תחילת הטיפול היא לקבוע פגישת ייעוץ עם קוסמטיקאית שתוכל לאבחן את המצב ובהתאם לזאת תפעל על מנת לסייע לעור הפנים.

טיפול הניקוז יכול לשפר באופן זמני את מראה העור, אך הוא גם עלול לגרום לצלקות לא רצויות או להתפתחות מוגברת של האקנה.

התוצאות יכולות להיראות רק לאחר 4-8 שבועות. לפעמים זה יכול לקחת חודשים עד שהפצעונים ייעלמו לגמרי.

מחירון טיפולי פנים של מגזין פיישל

יש לקחת את המחירים בערבון מוגבל מכיוון שרק לאחר האבחון הקוסמטיקאית תוכל לדעת מה הטיפול המתאים ביותר לאותו מקרה. המחירים אינם כוללים את התכשירים הנלווים להמשך טיפול בבית.

  • המחירים נקבעו ע”י סקר קצר שביצענו בין כמה וכמה קוסמטיקאיות בתחום.
  • עדכני לשנת 2023 – 2024

לייעוץ ללא עלות השאירו את הפרטים

כמה זמן נמשך הטיפול?

מחירי הטיפול בממוצע

סוגי הטיפולים הנפוצים

בין 45 דקות לשעה (1:00)

400 – 650 ש”ח

טיפולי פנים לנשים

בין 30 דקות לשעה (1:00)

400 – 450 ש”ח

טיפולי פנים לגברים

בין 45 דקות לשעה וחצי (1:30)

400 – 520 ש”ח

טיפולי פנים למתבגרים (עד גיל 17)

בין שעה (1:00) לשעה וחצי (1:30)

500 –  750 ש”ח

טיפול בפיגמנטציה

בין שעה 1:00 לשעה וחצי (1:30)

500 – 700 ש”ח

טיפול בצלקות אקנה (טיפולי מכשור)

בין שעה (1:00) לשעה וחצי (1:30)

500 – 700 ש”ח

טיפול באקנה

בסביבות ה – 50 דקות

400 ש”ח

טיפול פנים קלאסי (ללא מכשור)

בסביבות ה – 50 דקות

400 – 500 ש”ח

טיפולי פילינג

בין 45 דקות לשעה וחצי (1:15)

400 – 600 ש”ח

טיפול אנטי אייג’ינג

רכישת המוצרים מהקליניקה אינה חובה יחד עם זאת בשביל לקבל את התוצאה המקסימלית תצטרכו לתחזק את עור הפנים גם כשאתם לא בטיפול אצל הקוסמטיקאית.

יכול לנוע מ – 100 ש”ח ועד ל – 350 ש”ח

מחירי הקרמים להמשך טיפול בבית

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא
נגישות