רוצה להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת עוד היום בחינם? השאיר/י פרטים בקליק »»

איך לטפל באקנה קשה?

שתפו אותנו ב – WhatsApp:

נכתב ע"י מגזין פיישל אונליין
נכתב ע"י מגזין פיישל אונליין

מגזין פיישל אונליין מספק את המידע השלם על טיפולי פנים, טיפול במגוון בעיות עור נפוצות ועוד. בנוסף במגזין ניתן להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת ללא עלות דרך השארת פרטים באתר. לייעוץ ללא עלות

תוכן עניינים
טיפול באקנה קשה
מבצע מגזין פיישל אונליין

קבעתם תור לקוסמטיקאית דרך מגזין פיישל אונליין? מגיע לכם 15% הנחה על הטיפול הראשון אצל הקוסמטיקאיות של מגזין פיישל אונליין.

השאירו פרטים עוד היום דרך טפסי הצור קשר באתר

פנייה לטיפול מקצועי היא המפתח כאשר מדובר באקנה קשה. האקנה הקשה מהווה לא רק בעיה קוסמטית, אלא עלולה לגרום לכתמי פיגמנטציה ולצלקות בלתי הפיכות על העור. לכן, חשוב לפעול בחוכמה כדי למנוע את הפגיעה הנלווית. במאמר זה נסקור את הגורמים לאקנה קשה והכי חשוב נענה על השאלה – איך לטפל באקנה קשה?

מהו חיידק האקנה?

איך לטפל באקנה קשה? התשובה טמונה בהבנת מקור הבעיה – חיידק האקנה (חַטֶּטֶת, בעבר נקראה חֲזָזִית). זהו חיידק אנאראובי (שאינו זקוק לחמצן לקיומו) החי בתוך בלוטות החלב ובלוטות הזיעה בעור. בתנאים מסוימים, החיידק מתרבה ומוביל להיווצרות גושים דלקתיים שנקראים פצעי אקנה.

האם חיידק האקנה מתפרץ בכל גיל?

יש לזכור שהאקנה יכולה לפגוע בכל גיל – מגיל ההתבגרות ועד גיל העמידה. עם זאת, האקנה הקשה נפוצה יותר בקרב מתבגרים ונערות, בעיקר בשל השינויים ההורמונליים שהגוף עובר בתקופה זו. טיפול מקצועי חשוב במיוחד עבור מתבגרים כדי למנוע צלקות והשלכות פסיכולוגיות.

איך לטפל באקנה קשה

טיפולי אקנה אצל קוסמטיקאית

קוסמטיקאית מוסמכת יכולה להציע מגוון טיפולים לאקנה קשה. הטיפולים כוללים טיפולי פילינג מגוונים לסילוק תאים מתים ופתיחת נקבוביות העור, מסכות טיפוליות ייעודיות, ועוד.

הקוסמטיקאית תוכל להמליץ גם על תכשירים ביתיים המכילים חומרים פעילים כגון רטינואידים, חומצה סלצילית ועוד להמשך טיפול אפקטיבי גם בבית. חשוב לזכור שחובה להקפיד על טיפולי פנים גם בבית. כמעט ולא קיים מצב שבאים לטיפול פנים אצל קוסמטיקאית ובזה זה נגמר.

חובה לשמר את הטיפול באמצעות מגוון רחב של תכשירים שהקוסמטיקאית תמליץ בזמן אמת.

טיפולי פנים לאקנה קשה לנערות ומתבגרים

בפיישל אונליין (https://www.facial.co.il/) ניתן למצוא מגוון מאמרים על טיפולי פנים ייעודיים לאקנה קשה של נערות ומתבגרים. הטיפולים מתבצעים על ידי קוסמטיקאיות מנוסות ומיומנות, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לעור.

חשוב לציין שטיפולים אלה אינם מיועדים לטיפול עצמי וחייבים להתבצע בליווי מקצועי.

סיכום

איך לטפל באקנה קשה? כפי שראינו, הדרך היעילה ביותר לטפל באקנה קשה היא באמצעות טיפולים מקצועיים אצל קוסמטיקאית מוסמכת. חשוב להבין את הגורמים לאקנה ולפעול בשיטתיות כדי למגר את התופעה ולמנוע צלקות והשלכות שליליות נוספות.

שאלות ותשובות

התרבות יתר של חיידק הפרופיוני אקנס היא הגורם המרכזי לאקנה קשה. החיידק מוביל להיווצרות גושים דלקתיים ופצעי אקנה על העור. עצם זה שהוא אינו מושפע מכמות החמצן גורמת לו להתרבות בקצב מהיר והדרך היחידה לעצור את ההתפרצות היא רק דרך טיפול נכון וחכם על ידי אבחון הקוסמטיקאית.

כן, אקנה קשה עלולה לגרום לכתמי פיגמנטציה ולצלקות בלתי הפיכות על העור אם היא אינה מטופלת כראוי.

מומלץ לפנות לטיפול מקצועי אצל קוסמטיקאית מוסמכת ברגע שמתגלים סימני אקנה קשה או התפרצויות חמורות. טיפול מקצועי חשוב במיוחד עבור מתבגרים כדי למנוע צלקות והשלכות פסיכולוגיות.

טיפולי הפנים לאקנה קשה כוללים טיפולי פילינג מגוונים, מסכות טיפוליות, ומוצרים ייעודיים כגון רטינואידים וחומצה סלצילית.

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא
נגישות